Telenowele, a polskie seriale obyczajowe

Oglądając telenowele i polskie seriale obyczajowe można odnieść wrażenie, że to ten sam gatunek filmowy. Jest jednak kilka różnic między tymi telewizyjnymi produkcjami.

Latynoskie telenowele maja podobne scenariusze i zazwyczaj jeden wątek miłosny. Polskie seriale natomiast są wielowątkowe. Głowni bohaterowie telenoweli to para zakochanych. W polskich serialach bohaterami są zazwyczaj członkowie jakiejś rodziny i ich znajomi. Wiecej a niżeli w telenoweli jest postaci, które odgrywają główne role. Jest to zależne od danej sytuacji i wydarzeń w filmie. Przez kilka odcinków akcja skupia się na innych bohaterach niż poprzednio. Wszystkie te wątki są ze sobą połączone ze względu na pokrewieństwo bohaterów, bądź miejsce rozgrywania akcji.

W telenoweli łatwiej odróżnić głównych bohaterów. Jest ich mniej niż w serialu. Dwoje zakochanych, to osoby, wokół których kręci się fabuła. W głównych rolach występują również osoby z otocznia tej pary. Jasno ukazane są „czarne charaktery”, które próbują zniszczyć ich szczęście. Bohaterowie rzadko zmieniają swoje postawy i cele. Telenowela opowiada barwne wydarzenia, drogę, jaką pokonuje zakochana para by na zawsze być razem. Jest to o tyle ciekawe, że akcja dzieje się szybko i z pozory mało oryginalna fabuła potrafi wciągnąć widza do ostatniego odcinka.

© 2023: Fenomen telenoweli | Easy Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress